Sullins Connector Solutions GBA10DRMS
GBA10DRMS picture photo
Mfg. Part Number
GBA10DRMS
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW
Datasheet Download
GBA10DRMS.pdf
Availability of GBA10DRMS
QUANTITY
GBA10DRMS Order Process
Ship out your order
Specifications of GBA10DRMS
Internal Part NumberEIS-GBA10DRMS
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBA10DRMS
Related LinksGBA1, GBA10DRMS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBA10DRMS Details Description
Related parts for GBA10DRMS
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:12 3GHZ 44MLF datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 100' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST-NO 6A 48V datasheet.pdf