Sullins Connector Solutions GBA10DTBN
GBA10DTBN picture photo
Mfg. Part Number
GBA10DTBN
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
GBA10DTBN.pdf
Availability of GBA10DTBN
QUANTITY
GBA10DTBN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBA10DTBN
Internal Part NumberEIS-GBA10DTBN
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBA10DTBN
Related LinksGBA1, GBA10DTBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBA10DTBN Details Description
Related parts for GBA10DTBN
RES SMD 412K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 2CH 12B 3V 150KSPS 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1960MHZ 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 490MA 115 MOHM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES 4K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS GOLD datasheet.pdf