Sullins Connector Solutions GBA30DTBN
GBA30DTBN picture photo
Mfg. Part Number
GBA30DTBN
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
GBA30DTBN.pdf
Availability of GBA30DTBN
QUANTITY
GBA30DTBN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBA30DTBN
Internal Part NumberEIS-GBA30DTBN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBA30DTBN
Related LinksGBA3, GBA30DTBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBA30DTBN Details Description
Related parts for GBA30DTBN
RES SMD 8.2M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN 30POS .1X.1 IDC RIBBON PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.652" (16.56mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 500MW SOD80 datasheet.pdf