Sullins Connector Solutions GBA40DRMD
GBA40DRMD picture photo
Mfg. Part Number
GBA40DRMD
Brief Description
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW
Datasheet Download
GBA40DRMD.pdf
Availability of GBA40DRMD
QUANTITY
GBA40DRMD Order Process
Ship out your order
Specifications of GBA40DRMD
Internal Part NumberEIS-GBA40DRMD
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row40
Number of Positions80
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBA40DRMD
Related LinksGBA4, GBA40DRMD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBA40DRMD Details Description
Related parts for GBA40DRMD
IC 12-BIT D/A CONVERTER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4PIN CRIMP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf