Sullins Connector Solutions GBB10DYHN-S1355
GBB10DYHN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GBB10DYHN-S1355
Brief Description
CONN EDGECARD 10POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GBB10DYHN-S1355.pdf
Availability of GBB10DYHN-S1355
QUANTITY
GBB10DYHN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB10DYHN-S1355
Internal Part NumberEIS-GBB10DYHN-S1355
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB10DYHN-S1355
Related LinksGBB10DY, GBB10DYHN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB10DYHN-S1355 Details Description
Related parts for GBB10DYHN-S1355
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC OCT TRANSP D-TYP LATCH 20SSOP datasheet.pdf
16MM IND CTRL ROUND SCREEN BLACK datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 128POS .050 SMD datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 13 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
MICRO 100C S 72" RBW FLOAT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf