Sullins Connector Solutions GBB15DHBD
GBB15DHBD picture photo
Mfg. Part Number
GBB15DHBD
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 SLD
Datasheet Download
GBB15DHBD.pdf
Availability of GBB15DHBD
QUANTITY
GBB15DHBD Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB15DHBD
Internal Part NumberEIS-GBB15DHBD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder, Staggered
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB15DHBD
Related LinksGBB1, GBB15DHBD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB15DHBD Details Description
Related parts for GBB15DHBD
FIXED IND 150UH 85MA 15 OHM TH datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER VCO 24LFCSP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
CONN SOCKET 26-24AWG TIN datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf