Sullins Connector Solutions GBB15DYRN-S1355
GBB15DYRN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GBB15DYRN-S1355
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 15POS
Datasheet Download
GBB15DYRN-S1355.pdf
Availability of GBB15DYRN-S1355
QUANTITY
GBB15DYRN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB15DYRN-S1355
Internal Part NumberEIS-GBB15DYRN-S1355
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB15DYRN-S1355
Related LinksGBB15DY, GBB15DYRN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB15DYRN-S1355 Details Description
Related parts for GBB15DYRN-S1355
CONN SPLICE PARA 10-12 AWG SOLIS datasheet.pdf
IC 3DRV/5RCV RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" DL TIN datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
STANDARD DIP SWITCH 24V datasheet.pdf
5003 DC CONNECTOR WITH FILTER 3A datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 63V 20% 2917 datasheet.pdf