Sullins Connector Solutions GBB22DHNR
GBB22DHNR picture photo
Mfg. Part Number
GBB22DHNR
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .050 DIP SLD
Datasheet Download
GBB22DHNR.pdf
Availability of GBB22DHNR
QUANTITY
GBB22DHNR Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB22DHNR
Internal Part NumberEIS-GBB22DHNR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB22DHNR
Related LinksGBB2, GBB22DHNR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB22DHNR Details Description
Related parts for GBB22DHNR
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 9.5"L X 6.34"W datasheet.pdf
IC FPGA 223 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 750 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.1A 20 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 340MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
LED DURIS E5 WARM WHT 3000K 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf