Sullins Connector Solutions GBB22DYFN
GBB22DYFN picture photo
Mfg. Part Number
GBB22DYFN
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 22POS SMD
Datasheet Download
GBB22DYFN.pdf
Availability of GBB22DYFN
QUANTITY
GBB22DYFN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB22DYFN
Internal Part NumberEIS-GBB22DYFN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB22DYFN
Related LinksGBB2, GBB22DYFN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB22DYFN Details Description
Related parts for GBB22DYFN
FLEX CABLE - AFF12G/AF12/AFE12T datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 330K OHM 0302 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
60708-7 TERMINAL GUIDE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf