Sullins Connector Solutions GBB22DYFT
GBB22DYFT picture photo
Mfg. Part Number
GBB22DYFT
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 22POS SMD
Datasheet Download
GBB22DYFT.pdf
Availability of GBB22DYFT
QUANTITY
GBB22DYFT Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB22DYFT
Internal Part NumberEIS-GBB22DYFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB22DYFT
Related LinksGBB2, GBB22DYFT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB22DYFT Details Description
Related parts for GBB22DYFT
JUMPER COMB 5.08MM 4POS datasheet.pdf
POE INJECTOR 33.6W 56V DESKTOP datasheet.pdf
DRILL TEMPLATE datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC R6 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:1 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
IC REDRIVER USB 3.0 1CH 20TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf