CTS Electronic Components MXO45HST-2C-24M5760
MXO45HST-2C-24M5760 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45HST-2C-24M5760
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ HCMOS TTL PCPIN
Datasheet Download
MXO45HST-2C-24M5760.pdf
Availability of MXO45HST-2C-24M5760
QUANTITY
MXO45HST-2C-24M5760 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45HST-2C-24M5760
Internal Part NumberEIS-MXO45HST-2C-24M5760
FamilyOscillators
SeriesMXO45HXT
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45HST-2C-24M5760
Related LinksMXO45HST-, MXO45HST-2C-24M5760 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45HST-2C-24M5760 Details Description
Related parts for MXO45HST-2C-24M5760
IC REG LDO ADJ 0.25A 16DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 48V datasheet.pdf
CONN EDGE 14POS MULTI-TAP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM ISOLATED 20QSOP datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CARD MARKER 0 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf