Sullins Connector Solutions GBB25DHAT
GBB25DHAT picture photo
Mfg. Part Number
GBB25DHAT
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .050 SLD
Datasheet Download
GBB25DHAT.pdf
Availability of GBB25DHAT
QUANTITY
GBB25DHAT Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB25DHAT
Internal Part NumberEIS-GBB25DHAT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder, Staggered
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB25DHAT
Related LinksGBB2, GBB25DHAT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB25DHAT Details Description
Related parts for GBB25DHAT
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SOD123 datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 18POS datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
M803 6C 4#23 2#12 SKT PLUG OM datasheet.pdf
ER 52C 52#16 PIN RECP datasheet.pdf
14-Output Clock Generator with Integrated 2.5 GHz VCO IC datasheet.pdf