Sullins Connector Solutions GBB25DYFD
GBB25DYFD picture photo
Mfg. Part Number
GBB25DYFD
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 25POS SMD
Datasheet Download
GBB25DYFD.pdf
Availability of GBB25DYFD
QUANTITY
GBB25DYFD Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB25DYFD
Internal Part NumberEIS-GBB25DYFD
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB25DYFD
Related LinksGBB2, GBB25DYFD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB25DYFD Details Description
Related parts for GBB25DYFD
TERM BLOCK PLUG 30POS STR 3.5MM datasheet.pdf
BATT PACK 12.0V 5/4AAA NIMH datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 700V RADIAL datasheet.pdf