Sullins Connector Solutions GBB25DYHR
GBB25DYHR picture photo
Mfg. Part Number
GBB25DYHR
Brief Description
CONN EDGECARD 25POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GBB25DYHR.pdf
Availability of GBB25DYHR
QUANTITY
GBB25DYHR Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB25DYHR
Internal Part NumberEIS-GBB25DYHR
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB25DYHR
Related LinksGBB2, GBB25DYHR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB25DYHR Details Description
Related parts for GBB25DYHR
KIT EVALUATION HARDWARE 33794 datasheet.pdf
IC TXRX 3.3V RS232/485 40-QFN datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 100MA DP-NO 8-SMD datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
I-TRAC BP SIGNAL MODULE - 10 COL datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 10P10C datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN FPC 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf