Sullins Connector Solutions GBB25DYRD
GBB25DYRD picture photo
Mfg. Part Number
GBB25DYRD
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 25POS
Datasheet Download
GBB25DYRD.pdf
Availability of GBB25DYRD
QUANTITY
GBB25DYRD Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB25DYRD
Internal Part NumberEIS-GBB25DYRD
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB25DYRD
Related LinksGBB2, GBB25DYRD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB25DYRD Details Description
Related parts for GBB25DYRD
PC BOARD MOUNT RIGHT ANGLE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A DPAK datasheet.pdf
JUMPER FOR SAKS 4 3POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SC70 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 5SO datasheet.pdf
CABLE DSUB 37POS FML-FML 1M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 3% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf