Sullins Connector Solutions GBC15DREI
GBC15DREI picture photo
Mfg. Part Number
GBC15DREI
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
GBC15DREI.pdf
Availability of GBC15DREI
QUANTITY
GBC15DREI Order Process
Ship out your order
Specifications of GBC15DREI
Internal Part NumberEIS-GBC15DREI
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBC15DREI
Related LinksGBC1, GBC15DREI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBC15DREI Details Description
Related parts for GBC15DREI
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 24-SSOP datasheet.pdf
CONN N PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS R/A W/SOCKET SLD datasheet.pdf
CT REC HSG 13P CRIMP TYPE BLU datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT HIGH SOT23-5 datasheet.pdf
TWEEZER REMOVAL 20 GAGE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf