Sullins Connector Solutions GBC50DRTH-S93
GBC50DRTH-S93 picture photo
Mfg. Part Number
GBC50DRTH-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GBC50DRTH-S93.pdf
Availability of GBC50DRTH-S93
QUANTITY
GBC50DRTH-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBC50DRTH-S93
Internal Part NumberEIS-GBC50DRTH-S93
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row50
Number of Positions100
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBC50DRTH-S93
Related LinksGBC50D, GBC50DRTH-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBC50DRTH-S93 Details Description
Related parts for GBC50DRTH-S93
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FILTER RFI COMPACT HI FREQ 10A datasheet.pdf
RES 332 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
TAPE POLYIMIDE FILM 3" X 5YD datasheet.pdf
DC DC CONVERTER 3V 120W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED SM4 400LM WM WHT 3045K 1X4 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf