Vishay Semiconductor/Diodes Division GBL10-E3/45
GBL10-E3/45 picture photo
Mfg. Part Number
GBL10-E3/45
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
DIODE GPP 1PH 4A 1000V GBL
Datasheet Download
GBL10-E3/45.pdf
Availability of GBL10-E3/45
QUANTITY
GBL10-E3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBL10-E3/45
Internal Part NumberEIS-GBL10-E3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingTube
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1000V
Current - DC Forward (If) (Max)3A
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP, GBL
Supplier Device PackageGBL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBL10-E3/45
Related LinksGBL10, GBL10-E3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GBL10-E3/45 Details Description
Related parts for GBL10-E3/45
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-A-710-E1 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN FIBER ST PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 5MM 5-24VDC NPN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SNT-4A datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf