Sullins Connector Solutions GBM10DRTI
GBM10DRTI picture photo
Mfg. Part Number
GBM10DRTI
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GBM10DRTI.pdf
Availability of GBM10DRTI
QUANTITY
GBM10DRTI Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM10DRTI
Internal Part NumberEIS-GBM10DRTI
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM10DRTI
Related LinksGBM1, GBM10DRTI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM10DRTI Details Description
Related parts for GBM10DRTI
CONN JACKSCREW 4-40 0.210" 2PC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP PCI 20-SSOP datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN SOT-23 datasheet.pdf
IC EQUALIZER SGL PROGR 14-LLP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 5.5A 41 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE CLR 12" CLR datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 50W datasheet.pdf