Sullins Connector Solutions GBM10DSEN
GBM10DSEN picture photo
Mfg. Part Number
GBM10DSEN
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET
Datasheet Download
GBM10DSEN.pdf
Availability of GBM10DSEN
QUANTITY
GBM10DSEN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM10DSEN
Internal Part NumberEIS-GBM10DSEN
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM10DSEN
Related LinksGBM1, GBM10DSEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM10DSEN Details Description
Related parts for GBM10DSEN
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .1W 20MM datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 174.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 7 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 18AWG RED datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf