Sullins Connector Solutions GBM10DTBN-S664
GBM10DTBN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
GBM10DTBN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156
Datasheet Download
GBM10DTBN-S664.pdf
Availability of GBM10DTBN-S664
QUANTITY
GBM10DTBN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM10DTBN-S664
Internal Part NumberEIS-GBM10DTBN-S664
Number of Positions20
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM10DTBN-S664
Related LinksGBM10DT, GBM10DTBN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM10DTBN-S664 Details Description
Related parts for GBM10DTBN-S664
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
MILLIPACS 2R SHIELDING datasheet.pdf
TRIAC 800V 16A TO220AB datasheet.pdf
OSC XO 48.587364MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V DIRECTFET-SJ datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.050 64 POS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.2A 100 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 66POS datasheet.pdf