Sullins Connector Solutions GBM15DCTH-S288
GBM15DCTH-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GBM15DCTH-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GBM15DCTH-S288.pdf
Availability of GBM15DCTH-S288
QUANTITY
GBM15DCTH-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM15DCTH-S288
Internal Part NumberEIS-GBM15DCTH-S288
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM15DCTH-S288
Related LinksGBM15DC, GBM15DCTH-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM15DCTH-S288 Details Description
Related parts for GBM15DCTH-S288
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 18K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 400VDC 1913 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR STM32F103XX datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 300MA 100 MOHM datasheet.pdf
5 BLACK LCD TCHSCRN BLACK datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 626 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf