Sullins Connector Solutions GBM15DCWN
GBM15DCWN picture photo
Mfg. Part Number
GBM15DCWN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GBM15DCWN.pdf
Availability of GBM15DCWN
QUANTITY
GBM15DCWN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM15DCWN
Internal Part NumberEIS-GBM15DCWN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM15DCWN
Related LinksGBM1, GBM15DCWN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM15DCWN Details Description
Related parts for GBM15DCWN
CAP CER 220PF 2.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
INPUT MODULE 32 DIGITAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM W/LENS 20A datasheet.pdf