Sullins Connector Solutions GBM15DSEI-S243
GBM15DSEI-S243 picture photo
Mfg. Part Number
GBM15DSEI-S243
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET
Datasheet Download
GBM15DSEI-S243.pdf
Availability of GBM15DSEI-S243
QUANTITY
GBM15DSEI-S243 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM15DSEI-S243
Internal Part NumberEIS-GBM15DSEI-S243
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM15DSEI-S243
Related LinksGBM15DS, GBM15DSEI-S243 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM15DSEI-S243 Details Description
Related parts for GBM15DSEI-S243
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 36-SSOP datasheet.pdf
MICROPHONE ARM LM-2 25" 1.0LB datasheet.pdf
AM60506W135 FRONT WIRE GUIDE datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL MED GRADE 400VA datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
37POS TOP ENTRY BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
LJT 25C 25#61 PIN RECP datasheet.pdf
15UF 100V 9.53X28.58 AXI datasheet.pdf