Sullins Connector Solutions GBM15DTAD-S189
GBM15DTAD-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GBM15DTAD-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM15DTAD-S189.pdf
Availability of GBM15DTAD-S189
QUANTITY
GBM15DTAD-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM15DTAD-S189
Internal Part NumberEIS-GBM15DTAD-S189
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM15DTAD-S189
Related LinksGBM15DT, GBM15DTAD-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM15DTAD-S189 Details Description
Related parts for GBM15DTAD-S189
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 65W datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf