Sullins Connector Solutions GBM15DTBT
GBM15DTBT picture photo
Mfg. Part Number
GBM15DTBT
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM15DTBT.pdf
Availability of GBM15DTBT
QUANTITY
GBM15DTBT Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM15DTBT
Internal Part NumberEIS-GBM15DTBT
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM15DTBT
Related LinksGBM1, GBM15DTBT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM15DTBT Details Description
Related parts for GBM15DTBT
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
WIREWAY CROSS FITTING 6X6" datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 9A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
HDM 5EAPR080F130F LM/G datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf