Sullins Connector Solutions GBM15DTKT-S288
GBM15DTKT-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GBM15DTKT-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GBM15DTKT-S288.pdf
Availability of GBM15DTKT-S288
QUANTITY
GBM15DTKT-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM15DTKT-S288
Internal Part NumberEIS-GBM15DTKT-S288
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM15DTKT-S288
Related LinksGBM15DT, GBM15DTKT-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM15DTKT-S288 Details Description
Related parts for GBM15DTKT-S288
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 32V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 200MA 580 MOHM datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
OSC CRO 2400-2569 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf