Sullins Connector Solutions GBM18DTBH-S189
GBM18DTBH-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GBM18DTBH-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM18DTBH-S189.pdf
Availability of GBM18DTBH-S189
QUANTITY
GBM18DTBH-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM18DTBH-S189
Internal Part NumberEIS-GBM18DTBH-S189
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM18DTBH-S189
Related LinksGBM18DT, GBM18DTBH-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM18DTBH-S189 Details Description
Related parts for GBM18DTBH-S189
CONN HEADER 8POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC SMC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
HEADER 16POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 SLVR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf