Sullins Connector Solutions GBM18DTMD-S189
GBM18DTMD-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GBM18DTMD-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM18DTMD-S189.pdf
Availability of GBM18DTMD-S189
QUANTITY
GBM18DTMD-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM18DTMD-S189
Internal Part NumberEIS-GBM18DTMD-S189
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM18DTMD-S189
Related LinksGBM18DT, GBM18DTMD-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM18DTMD-S189 Details Description
Related parts for GBM18DTMD-S189
IC DRIVER MOSFET SNGL 6A HS 8DIP datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 10-MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 2% 50VDC 1913 datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL AMP PA GSM 8UMAX datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A SOT25 datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP 22AWG WHT/VIO 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 160VDC 37. datasheet.pdf