Sullins Connector Solutions GBM22DTAS-S189
GBM22DTAS-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GBM22DTAS-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM22DTAS-S189.pdf
Availability of GBM22DTAS-S189
QUANTITY
GBM22DTAS-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM22DTAS-S189
Internal Part NumberEIS-GBM22DTAS-S189
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM22DTAS-S189
Related LinksGBM22DT, GBM22DTAS-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM22DTAS-S189 Details Description
Related parts for GBM22DTAS-S189
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR TTL PROG 5V OE SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 264K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
EVAL MODULE ADC32J23 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf