Vishay/BCcomponents F681K33Y5RN63J5R
F681K33Y5RN63J5R picture photo
Mfg. Part Number
F681K33Y5RN63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV Y5R RADIAL
Datasheet Download
F681K33Y5RN63J5R.pdf
Availability of F681K33Y5RN63J5R
QUANTITY
F681K33Y5RN63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of F681K33Y5RN63J5R
Internal Part NumberEIS-F681K33Y5RN63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesF
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F681K33Y5RN63J5R
Related LinksF681K33Y, F681K33Y5RN63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F681K33Y5RN63J5R Details Description
Related parts for F681K33Y5RN63J5R
CONN EDGECARD 10POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 250V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 33MA 45 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf