Sullins Connector Solutions GBM22DTBD-S189
GBM22DTBD-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GBM22DTBD-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM22DTBD-S189.pdf
Availability of GBM22DTBD-S189
QUANTITY
GBM22DTBD-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM22DTBD-S189
Internal Part NumberEIS-GBM22DTBD-S189
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM22DTBD-S189
Related LinksGBM22DT, GBM22DTBD-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM22DTBD-S189 Details Description
Related parts for GBM22DTBD-S189
RES 3 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 40POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.7A TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL BLANK/YELLOW datasheet.pdf
RES 5.28K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MGRID IDT REC W/POLKEY .76AULF datasheet.pdf
Connector Socket 63 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MC65 SERIES datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf