Sullins Connector Solutions GBM22DTKH
GBM22DTKH picture photo
Mfg. Part Number
GBM22DTKH
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GBM22DTKH.pdf
Availability of GBM22DTKH
QUANTITY
GBM22DTKH Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM22DTKH
Internal Part NumberEIS-GBM22DTKH
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM22DTKH
Related LinksGBM2, GBM22DTKH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM22DTKH Details Description
Related parts for GBM22DTKH
RES SMD 3.32M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 10MHZ 8DFN datasheet.pdf
IC INVERTER HEX UNBUFF 14-TSSOP datasheet.pdf
HEADER MALE DUAL ANGLE W/MNT 10P datasheet.pdf
CONN TAB HSG .250 8POS NATRL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CABLE CONN PLUG 4POLE datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 519MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf