Sullins Connector Solutions GBM24DSAH
GBM24DSAH picture photo
Mfg. Part Number
GBM24DSAH
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM24DSAH.pdf
Availability of GBM24DSAH
QUANTITY
GBM24DSAH Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM24DSAH
Internal Part NumberEIS-GBM24DSAH
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM24DSAH
Related LinksGBM2, GBM24DSAH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM24DSAH Details Description
Related parts for GBM24DSAH
IC DAC TRPLE V-OUT 8BIT 14-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 54V 40A SOD-83A AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
MICROSCOPE BODY STEREO 10X datasheet.pdf
DURA WRAP 1 1/2" BLACK 150' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4 GHZ datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 15PF 500V 2% NP0 1210 datasheet.pdf