Sullins Connector Solutions GBM24DTBD-S189
GBM24DTBD-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GBM24DTBD-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM24DTBD-S189.pdf
Availability of GBM24DTBD-S189
QUANTITY
GBM24DTBD-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM24DTBD-S189
Internal Part NumberEIS-GBM24DTBD-S189
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM24DTBD-S189
Related LinksGBM24DT, GBM24DTBD-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM24DTBD-S189 Details Description
Related parts for GBM24DTBD-S189
CABLE 2COND 16AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
IC PROGRAM 2.700V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET STRIP 2.54MM THRU-HO datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 19-23 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 1.5V 70A 105W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT PIN datasheet.pdf