Sullins Connector Solutions GBM25DSAI
GBM25DSAI picture photo
Mfg. Part Number
GBM25DSAI
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM25DSAI.pdf
Availability of GBM25DSAI
QUANTITY
GBM25DSAI Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM25DSAI
Internal Part NumberEIS-GBM25DSAI
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM25DSAI
Related LinksGBM2, GBM25DSAI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM25DSAI Details Description
Related parts for GBM25DSAI
IC CONTRLR HOTSWAP NEGVOLT 8-DIP datasheet.pdf
RES 150 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.348 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC MONOLITHIC SENSOR POS 16TSSOP datasheet.pdf
ZIGBIT AMP RF233 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 3A SOT1220 datasheet.pdf
381 TB SOC 2-ROWS WF RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
MKP 1.8UF 5% 1600VDC DRAWING T3 datasheet.pdf