Sullins Connector Solutions GBM28DTKI
GBM28DTKI picture photo
Mfg. Part Number
GBM28DTKI
Brief Description
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GBM28DTKI.pdf
Availability of GBM28DTKI
QUANTITY
GBM28DTKI Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM28DTKI
Internal Part NumberEIS-GBM28DTKI
Number of Positions56
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM28DTKI
Related LinksGBM2, GBM28DTKI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM28DTKI Details Description
Related parts for GBM28DTKI
RES ARRAY 9 RES 20K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-DFN datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMYQ-4848-A datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 20 INCH datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf