Sullins Connector Solutions GBM30DTBD
GBM30DTBD picture photo
Mfg. Part Number
GBM30DTBD
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM30DTBD.pdf
Availability of GBM30DTBD
QUANTITY
GBM30DTBD Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM30DTBD
Internal Part NumberEIS-GBM30DTBD
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM30DTBD
Related LinksGBM3, GBM30DTBD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM30DTBD Details Description
Related parts for GBM30DTBD
BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENS 3000PSI 22MM M12-1.0 6G 5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PIN datasheet.pdf
PELTIER MOD PT6,7,F2,3030,TA,W6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS FLNG PIN BLK datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf