Sullins Connector Solutions GBM30DTKH-S288
GBM30DTKH-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GBM30DTKH-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GBM30DTKH-S288.pdf
Availability of GBM30DTKH-S288
QUANTITY
GBM30DTKH-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM30DTKH-S288
Internal Part NumberEIS-GBM30DTKH-S288
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM30DTKH-S288
Related LinksGBM30DT, GBM30DTKH-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM30DTKH-S288 Details Description
Related parts for GBM30DTKH-S288
FUSE HLDR BLADE 32V 30A IN LINE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
LED SUPP CC BOOST 12.8-38V 50MA datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC M8 CONN datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf