Vishay Semiconductor/Diodes Division GBPC1510W-E4/51
GBPC1510W-E4/51 picture photo
Mfg. Part Number
GBPC1510W-E4/51
Brief Description
DIODE 1PH 15A 1000V GBPC-W
Datasheet Download
GBPC1510W-E4/51.pdf
Availability of GBPC1510W-E4/51
QUANTITY
GBPC1510W-E4/51 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBPC1510W-E4/51
Internal Part NumberEIS-GBPC1510W-E4/51
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDD-015-2015-Rev-0 07/Apr/2015
PCN Assembly/OriginDD-010-2014-Rev-0 11/Jun/2014
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1000V
Current - DC Forward (If) (Max)15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBPC1510W-E4/51
Related LinksGBPC151, GBPC1510W-E4/51 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GBPC1510W-E4/51 Details Description
Related parts for GBPC1510W-E4/51
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
SENSOR AMP 5000PSI .5-4.5VDC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 55NS 80TQFP datasheet.pdf
RES 0.16 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 5MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 49MA 19 OHM SMD datasheet.pdf