Sullins Connector Solutions GCA10DTKN
GCA10DTKN picture photo
Mfg. Part Number
GCA10DTKN
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD
Datasheet Download
GCA10DTKN.pdf
Availability of GCA10DTKN
QUANTITY
GCA10DTKN Order Process
Ship out your order
Specifications of GCA10DTKN
Internal Part NumberEIS-GCA10DTKN
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCA10DTKN
Related LinksGCA1, GCA10DTKN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCA10DTKN Details Description
Related parts for GCA10DTKN
REG SW 1.05-1.825V 30A HORZ datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 1800V 350A A-PUK datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 66TSOP datasheet.pdf
CONV AC/DC 90-264VAC 5V 1A datasheet.pdf
RES 121K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 50POS datasheet.pdf
SPLASH GUARD 18 WAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS 1MM datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CRYSTAL 4.9152 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf