Sullins Connector Solutions GCA30DTBZ-S664
GCA30DTBZ-S664 picture photo
Mfg. Part Number
GCA30DTBZ-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
GCA30DTBZ-S664.pdf
Availability of GCA30DTBZ-S664
QUANTITY
GCA30DTBZ-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCA30DTBZ-S664
Internal Part NumberEIS-GCA30DTBZ-S664
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Side Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCA30DTBZ-S664
Related LinksGCA30DT, GCA30DTBZ-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCA30DTBZ-S664 Details Description
Related parts for GCA30DTBZ-S664
CBL RIBN 26COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 60K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 333MHZ 165BGA datasheet.pdf