Sullins Connector Solutions GCB10DYHN
GCB10DYHN picture photo
Mfg. Part Number
GCB10DYHN
Brief Description
CONN EDGECARD 10POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GCB10DYHN.pdf
Availability of GCB10DYHN
QUANTITY
GCB10DYHN Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB10DYHN
Internal Part NumberEIS-GCB10DYHN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB10DYHN
Related LinksGCB1, GCB10DYHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB10DYHN Details Description
Related parts for GCB10DYHN
IC LASER DRIVR 2CHAN 5.5V 32TQFP datasheet.pdf
XFRMR T1/CEPT/ISDN-PRI 1CT:2CT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 203 TYPE D 34POS datasheet.pdf
SNAP FIT IEC INLET datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 27POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 100TQFP datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf