Sullins Connector Solutions GCB22DYHT
GCB22DYHT picture photo
Mfg. Part Number
GCB22DYHT
Brief Description
CONN EDGECARD 22POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GCB22DYHT.pdf
Availability of GCB22DYHT
QUANTITY
GCB22DYHT Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB22DYHT
Internal Part NumberEIS-GCB22DYHT
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB22DYHT
Related LinksGCB2, GCB22DYHT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB22DYHT Details Description
Related parts for GCB22DYHT
IC OPAMP QUAD LP CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 13A 5 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 6DFN datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 44-VTLA datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 700MA 300 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf