Sullins Connector Solutions GCB30DYRN
GCB30DYRN picture photo
Mfg. Part Number
GCB30DYRN
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 30POS
Datasheet Download
GCB30DYRN.pdf
Availability of GCB30DYRN
QUANTITY
GCB30DYRN Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB30DYRN
Internal Part NumberEIS-GCB30DYRN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB30DYRN
Related LinksGCB3, GCB30DYRN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB30DYRN Details Description
Related parts for GCB30DYRN
RES SMD 8.2K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 90MA 5.8 OHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO201AE datasheet.pdf
VARISTOR 162V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT STR PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 2W DO214AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf