Sullins Connector Solutions GCB34DYHR
GCB34DYHR picture photo
Mfg. Part Number
GCB34DYHR
Brief Description
CONN EDGECARD 34POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GCB34DYHR.pdf
Availability of GCB34DYHR
QUANTITY
GCB34DYHR Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB34DYHR
Internal Part NumberEIS-GCB34DYHR
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row34
Number of Positions68
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB34DYHR
Related LinksGCB3, GCB34DYHR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB34DYHR Details Description
Related parts for GCB34DYHR
RES SMD 40.2OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 71.5OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DOUBLE COATED TAPE BLCK 3/4"X60' datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 12POS datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN SOCKET 4POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf