Sullins Connector Solutions GCB64DYRQ
GCB64DYRQ picture photo
Mfg. Part Number
GCB64DYRQ
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 64POS
Datasheet Download
GCB64DYRQ.pdf
Availability of GCB64DYRQ
QUANTITY
GCB64DYRQ Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB64DYRQ
Internal Part NumberEIS-GCB64DYRQ
Number of Positions128
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureStraddle Mount Opening, Unthreaded, 0.078" (1.98mm)
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB64DYRQ
Related LinksGCB6, GCB64DYRQ Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB64DYRQ Details Description
Related parts for GCB64DYRQ
CONN PWR JACK 1.3MM PCB datasheet.pdf
IC A-VHF MODULATOR 16-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 11A TO-220FP datasheet.pdf
MCU 8BIT ARM 128K FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
MMCX PLG TO PL RG 316 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3605A datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf