Sullins Connector Solutions GCB66DYFT
GCB66DYFT picture photo
Mfg. Part Number
GCB66DYFT
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 66POS SMD
Datasheet Download
GCB66DYFT.pdf
Availability of GCB66DYFT
QUANTITY
GCB66DYFT Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB66DYFT
Internal Part NumberEIS-GCB66DYFT
Number of Positions132
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB66DYFT
Related LinksGCB6, GCB66DYFT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB66DYFT Details Description
Related parts for GCB66DYFT
IC ADC 18BIT 1.3MSPS SAR 10MSOP datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A HINGE LEVER datasheet.pdf
18P MTEI RCPT HSG ASY 24 datasheet.pdf
RES 12.0 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 1A 125V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LASER/INKJET SELF-LAM LABEL datasheet.pdf
FUSE 250A 1000V 2KN/110 AR UR datasheet.pdf