Sullins Connector Solutions GCB70DYRN
GCB70DYRN picture photo
Mfg. Part Number
GCB70DYRN
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 70POS
Datasheet Download
GCB70DYRN.pdf
Availability of GCB70DYRN
QUANTITY
GCB70DYRN Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB70DYRN
Internal Part NumberEIS-GCB70DYRN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row70
Number of Positions140
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB70DYRN
Related LinksGCB7, GCB70DYRN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB70DYRN Details Description
Related parts for GCB70DYRN
IC REG LDO 0.9V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
ANALOG INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 4.1A 8-SOIC datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS DUAL -110V 50QFN datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CLAMP, WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
FUSE BOARD 500MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf