Sullins Connector Solutions GCB80DYHN
GCB80DYHN picture photo
Mfg. Part Number
GCB80DYHN
Brief Description
CONN EDGECARD 80POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GCB80DYHN.pdf
Availability of GCB80DYHN
QUANTITY
GCB80DYHN Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB80DYHN
Internal Part NumberEIS-GCB80DYHN
Number of Positions160
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB80DYHN
Related LinksGCB8, GCB80DYHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB80DYHN Details Description
Related parts for GCB80DYHN
IC TXRX RS485/422 5V ESD 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG GREEN CA 0.43" datasheet.pdf
8300-01 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC CODEC AUD HUB MULTI-CH 72WCSP datasheet.pdf
RECEPT ASSY 37 POSN AMPLIMITE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf